De reis van de held

Ook in tijden van crisis in leiderschap blijven bouwen aan toekomstgericht onderwijs, terwijl de waan van de dag je opslokt en het verbonden blijven met je morele kompas een uitdaging is.

In de “reis van de held” gaat het over jij zelf als leider. Je verkrijgt kennis en inzicht over jouw persoonlijke patronen in leiderschap en krijgt inzicht in het verschil tussen veranderen en transformeren. Je leert te reflecteren op jouw persoonlijk paradigma en maakt kennis met andere paradigma’s. In deze reis ben je van binnenuit jouw leiderschap aan het ontwikkelen en vergroot je uw kijk op jouw persoonlijk leiderschap
bouwen aan ee gemeenschap toekomst gericht onderwijs passerel

Vraag jij je als schoolleider af

  • Zijn we nog verbonden met de visie van de school en biedt deze houvast of niet?
  • Waar vraagt het extra sturing?
  • Op welke wijze kan een ieder eigenaarschap nemen en is er zelforganiserend vermogen?
  • Welke principes en waarden zijn leidend in dit onverwachte proces en bepalen onze keuzes?
  • Wat worden we ons bewust nu niet alles zeker is?
  • Welke positieve aspecten die zijn ontstaan, willen we straks behouden en hoe doen we dat dan?
  • Hoe bouwen we aan een school als morele gemeenschap?
  • Hoe kan ik vanuit leiderschap de kracht van het collectief verder ontwikkelen?
In deze fase heeft iedere school intens beleefd hoe je als schoolorganisatie een mini gemeenschap bent. Die in gezamenlijkheid met elkaar tijdens de crisis onderwijs moest organiseren.
Wil jij als schoolleider met je team de positieve ervaringen en good practice van deze periode van collectief met elkaar samenwerken verder ontwikkelen voor de toekomst?

Ja, ik wil bouwen aan een morele gemeenschap in onderwijs.

  • Leer je school visionair, integraal en cyclisch te leiden
  • Geef adequaat en effectief leiding aan veranderingsprocessen
  • Groei in je professionaliteit als schoolleider
  • Bouwen aan een morele gemeenschap met ouders, leerlingen en team

Wil jij als schoolleider weten wat leiderschap gericht op de toekomst en het bouwen van een morele gemeenschap betekent?

    ``Passerel heeft eerst mij begeleid in mijn persoonlijke ontwikkeling als schoolleider. Door de ervaring van Lia in het onderwijs was zij voor mij de ideale spiegel. Ik heb mij vooral gericht op de processen die binnen de organisatie spelen en hoe je invloed krijgt op deze processen.``
    Lia Genee Passerel

    Vanuit haar gedragswetenschappelijke achtergrond werkt Lia Genee in onderwijsintsellingen als adviseur, coach, trainer en opleider. Ze heeft meer dan 30 jaar ervaring in het begeleiden van individuele professionals, teams en complete organisaties naar het gewenste resultaat. Uniek daarbij, is de integrale aanpak die Passerel hanteert.

    Een crisis vraagt om teamwork en doet appèl op gemeenschap met elkaar te zijn!

    Waarom deze leergang volgen?

    • Om patronen en dynamieken in je leiderschap en organisatie te herkennen en krijgt handvatten om deze dynamieken te vernieuwen
    • Leren (complexe) vraagstukken contextueel te leiden in plaats van het vertrouwde analytische denken
    • Het leren kijken vanuit meerdere perspectieven ontwikkelt out-of-the-box denken om nieuwe mogelijkheden voor de toekomst in beeld te krijgen
    • Om in leiderschap je organisatie waarde gedreven te leiden, waarbij hart en hoofd met elkaar in onderlinge samenhang werken
    • Geef jouw organisatie en het onderwijs vorm en inhoud in de context van een morele gemeenschap (kind, school en maatschappij)
    • Je bent toekomstgericht in je leiderschap vanuit het nu
    Bestuurder(s) en schoolleiders, die vinden dat een 'Morele Gemeenschap' zijn in scholen, begint bij hen als bovenschoolse leider!

    Deze leergang is voor jou wanneer je….

    • schoolleider of teamleider uit PO bent
    • gericht bent op het onderwijs van de toekomst
    • bereid bent om buiten de bekende paden te kijken en lopen
    • het belang kunt zien van jouw onderwijsinstelling als gemeenschap
    • onderdeel wilt zijn van de ontwikkeling van toekomst gericht onderwijs
    • HBO/WO geschoold bent

    Investering

    11 opleidingsdagen

    € 5775,-  per deelnemer. Inclusief cursusmateriaal
    excl accommodatie en verblijfkosten

    Passerel is vrijgesteld van BTW.

    Studie inzet

    90 contact uren (opleiding en intervisie)
    206 studie uren
    40 opdracht uren

    Opleidingsdagen

    Bel ons 06 222 489 84 of mail ons info@passerel.com bij interesse voor de opleiding.

    Schoolleidersregister herregistratie

    Deze opleiding is geregistreerd bij het Schoolleidersregister en is goed voor 70% van de herregistratie.

    Perfect aansluitend op de ‘hardvochtige empathicus’ zijn de ‘strijder van het licht’ en de opleidingen gericht op de organisatie.

    Je hebt een opleiding op minimaal HBO niveau

    Maatwerk traject

    Deze leergang kan ook als maatwerk programma aangeboden en gevolgd worden op stichtingsniveau.
    Alle schoolleiders, van de scholen vallend onder hetzelfde bestuur, kunnen in deze leergang in hun gezamenlijke context, leren en bouwen aan een ‘Morele Gemeenschap’ voor het onderwijs van de toekomst. We gaan graag in gesprek over de passende mogelijkheden.
    Ook in maatwerktrajecten kunnen we kijken naar de wensen mbt herregistratie voor het schoolleidersregister PO.